Vyhledávání

Vyrážíme na Špicberky

Kolektiv naší firmy žije aktivním životem. Jednoduše nás nebaví jen tak sedět na zadku v kanceláři nebo doma. V poslední červencový den tak náš šéf zahraničního nákupu, Adam Trcala, vyráží za polární kruh. Na soustroví Špicberky povede pětičlenou skupinu, která v replikách oblečení ze 30. let 20. století a s dobovým vybavením půjde šedesátikilometrovou trasu náročným terénem po divokém pobřeží z ruské důlní osady Barentsburg do hlavního města souostroví Longyearbyenu. Na svém putování nenarazí ani na silnici ani na stezku, budou putovat arktickou divočinou obývanou jen soby, polárními liškami a také králi zdejší přírody - ledními medvědy. Po cestě navštíví opuštěnou důlní osadu Colesbukta, zdolají přechod přes vrchol hory Lindströmfjellet a čeká je také brodění několika ledových toků včetně řeky Coleselva.

Vyrážíme na Špicberky
Vyrážíme na Špicberky

Účastníci výpravy se budou moci spolehnout jen sami na sebe a na své vybavení - oblečení z vlněného sukna, kožené boty s okovanými podrážkami a plátěné batohy s koženými popruhy. Spát budou ve stanu či v loveckých chatách zabalení do vlněných spacích pytlů nebo přikrývek, zatímco jeden z nich bude vždy venku držet osamělou stráž, aby výpravu nemohl překvapit lední medvěd.

 

Jelikož prodáváme zbraně a střelivo, nemůžeme nezmínit výzbroj výpravy. V oblasti se mohou pohybovat lední medvědi, a proto musí být výprava náležitě vybavena. K zahnání případného zvědavého medvěda poslouží německá signální pistole Walther LP34 ráže 26,5 s akustickým střelivem. expedice je však vybavena také pro případ, že by bylo proti zvířeti nutno použít smrtící sílu. V takovém případě se může spolehnout na rakouskou opakovací pušku Steyr M.95/30 systému Mannlicher v ráži 8x56R, pro niž naše firma dodala jak celoplášťové tak i poloplášťové střelivo značky PPU. Této síle neodolá ani král Arktidy.

 

Vyrážíme na Špicberky
Vyrážíme na Špicberky

Dále jsme pro výpravu zajistili také některý další materiál - vůdce výpravy si s sebou ponese tradiční německý outdoorový nůž značky Hubertus Solingen a také prototyp cestovního příboru značky Carl Mayer - Brünn, který se již brzy objeví v naší nabídce. Ke štípání dřeva poslouží ručně kovaná švédská sekera Hultafors, zbraně výpravy budou ošetřovány olejem Ballistol a její účastníci se budou moci spolehnout také na koncentrovanou dávku energie v podobě tradičních německých energetických čokolád Scho-Ka-Kola.

O postupu výpravy vám budeme přinášet zprávy na naší Facebookové stránce, a nebo ji můžete sledovat zde: https://www.facebook.com/adventurousgentleman/.

Přejeme výpravě mnoho štěstí na její cestě!

Vyrážíme na Špicberky
Zpět na Blog

Přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se