CZK EUR
změnit jazyk cz

IMI Kidon - univerzální karabinová konverze

IMI Kidon patří do stále oblíbenějšího segmentu karabinových konverzních setů pro pistole, tedy setů, které umožňují rychlým a jednoduchým způsobem přestavět pistoli na krátkou karabinu či PDW. Je výrobkem izraelské firmy IMI Defense, která má dlouholeté zkušenosti s výrobou doplňků určených zejména pro zbraně řad AR15 a AK47/AKM. Na trh jej poprvé uvedla v roce 2015, ale teprve na přelomu let 2017 a 2018 se Kidon dostal do většího povědomí mezi světovými střelci.

 maxresdefault.jpg

Hlavní devizou Kidonu je, že jde o univerzální konverzi. Konkurenční výrobky, jako jsou CAA Micro Roni a FAB Defense KPOS, jsou navrženy vždy pouze pro jeden druh zbraně. Glock 19 tak nepasuje do konverze pro Glock 17 a naopak. V případě Kidonu však toto omezení neplatí. Chcete Kidon místo na Glock osadit na jinou pistoli? Stačí jednoduše vyměnit zadní adaptér, a během pár minut je Kidon připraven pro jinou z více než stovky kompatibilních pistolí. Adaptér je navíc většinou společný pro více typů pistolí od stejného výrobce - celé portofolio značky Glock je rozděleno mezi dva typy adaptérů, a stejně je na tom i CZ. Podobně myslel výrobce také na leváky - Kidon lze během chvilky přestavět z pravorukého na levoruké provedení.

Celá konverze je vyrobena z polymeru vyztuženého skelným vláknem. Díky tomu je odolná, ale přitom lehká. Skládá se ze tří částí - předního dílu s předpažbím, zadního dílu s pažbou a zadního adaptéru. Pistole je zasunuta do předního dílu a uchycena za rail. K zadnímu dílu je uchycena prostředníctvím adaptéru za zadní část rámu nebo za bobří ocas. Oba díly jsou k sobě spojeny pružnými západkami zajištěnými čepem. Vzniká tak pevný, ale velmi rychle rozložitelný celek.

 kidon imi

Tělo Kidonu je osazeno raily pro taktické příslušenství. Najdeme zde jak dlouhou horní lištu pro osazení mechanickými miřidly či kolimátorem, tak boční raily pro taktickou svítilnu či laser, a dolní rail pro taktickou rukojeť. Svou ergonomií bude Kidon blízký zejména střelcům zvyklým na zbraně řady AR15 – využívá stejný systém stavitelné pažby kompatibilní se všemi Mil-Spec pažbami pro AR15, a také obvyklá mechanická miřidla pro tyto zbraně. Už z výroby je navíc osazen vysoce kvalitní pažbou IMI TS2, přední úhlovou rukojetí a sadou sklopných polymerových mířidel. K příslušenství patří také jednobodový taktický popruh a praktická brašna.

I když patří Kidon  mezi méně známé konverze, stihl si najít spoustu zákazníků zejména v řadách městských policejních sborů a privátních bezpečnostních agentur v Izraeli i v zahraničí. Určité množství konverzí odebral také Mossad. Jistě tomu napomohly výborné výsledky oficiálních testů - v jejich rámci z jednoho kusu vystříleno 15.000 nábojů ráže 9 mm a 5.000 nábojů ráže .45 ACP. Konverze  tento test přestála bez poškození. Stejně dobře si vedla také v obligátních testech ve vodě, sněhu, prachu a blátě.

Díky tomuto výbornému vysvědčení se Kidon výborně prodává také v privátní sféře a své místo si získává i mezi českými střelci. V nabídce jsou ostatně adaptéry pro prakticky celé portfolio pistolí CZ, a brzy by měl být k dispozici také adaptér pro P-10C.

 

IMI Kidon - univerzální karabinová konverze - 1238359 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

© www.wildgame.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Potvrzením udělujete souhlas pro jejich užívání a také souhlas pro využití osobních údajů pro účely marketingu.   Další informace