CZK EUR
změnit jazyk cz

Recenze: CZ P-10 C versus Glock 19

 

Dlouho očekávaná novinka od České zbrojovky CZ P-10 C vešla do prodeje koncem roku 2016 a mluvilo se o ní jako o možné konkurenci světově oblíbeného Glocku 19. Proto jsme se blíže podívali, v čem se liší a v čem jsou si tyto pistole podobné. 

Postavíme-li je vedle sebe, na první pohled jsou si designově velice podobné. Při bližším porovnání je ale vidět, že je CZ o trošku delší a větší než Glock. Je to také díky tomu, že má CZ delší rukojeť, která zároveň zezadu lehce kryje zásobník. Zásobník P-10 je velice podobný P-07 a dokonce do ní sedí (bohužel ne naopak). Povrch rukojeti je více zvrásněný a zakulacený, takže skvěle sedí hluboko v ruce, ani se nehne a vyplňuje tak mrtvý prostor v sevření. CZ se rozkládá úplně stejně jako Glock.

 

CZ P-10C

 

Při pohledu dovnitř si můžeme všimnout lehce mohutnější konstrukce, jak kolejnice závěru tak i hlavně. Spouštěče záchytu závěru jsou oproti Glocku z obou stran a zadržují závěr přesně uprostřed. Na spuštění jedním prstem je potřeba trochu větší síla, protože opravdu dobře zadržuje závěr. Díky pravidelné hlavni sedí bez problému v pouzdře dělaném prvotně pro Glock.

A jaká je z něj střelba? Spoušť je velmi lehká a hladká s krátkým resetem. Díky ergonomice střílí velmi dobře i na větší vzdálenosti, s velmi přesnou trefou i na 50 metrů. Střelba je příjemná a rukojeť sedí pevně v ruce a přitom nezpůsobuje bolest. Kolejnice klouzají na větší ploše a tak se dají lépe uchopit, což by mohlo většině střelců udělat radost. K míření nám pomáhají tři luminiscenční tečky. Pokud používáme v zimně rukavice, můžeme si všimnou, že u Glocka při vsunutí prstu do lučíku již lehce spouštíme pojistku spouště. Oproti tomu P-10 má viditelně větší prostor, do kterého je možné nejen vložit bezpečně prst, ale dokonce ho prostrčit. 

Celkově je tedy CZ P-10 C trochu větší ale ještě stále pěkná malá pistole s výbornou ergonomikou, příjemnou spouští a bezchybným chodem. Rozhodně by tak mohla být skvělou alternativou pro střelce, hledající trochu něco jiného než Glock. Nemůžeme říct, že ho ale nahrazuje, jelikož je dnes na trhu podobných pistolí již více. Záleží spíše na osobních preferencích a podle toho, zda Vám která padne do ruky.

Doufáme, že Vám článek trochu pomohl při rozhodování mezi Glockem 19 a CZ P-10 C. Současně chceme poděkovat těm, co se  přišli podívat na naši předváděcí akci a  pokud Vám tato akce utekla, příště se krátce podíváme na technické porovnání dalekohledů s dálkoměrem. 

Zdroje: 1. Military Arms Channel. In: full30.com [online]. 30.12.2016 [cit. 2017-06-13]. Dostupné z: http://bit.ly/2t1Zrtj; 2. Hickok 45. In: full30.com [online]. 30.05.2017 [cit. 2017-06-13]. Dostupné z: http://bit.ly/2tmcQLY

 

Recenze: CZ P-10 C versus Glock 19  - 1237168 -

Komentáře k Recenze: CZ P-10 C versus Glock 19

1
9.3.2018 14:59
Radek

Zásobníky mezi CZ P10C a P07 jsou zaměnitelné. To neplatí pro starší zásobníky pro P07 před vydáním P10C.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

© www.wildgame.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Potvrzením udělujete souhlas pro jejich užívání a také souhlas pro využití osobních údajů pro účely marketingu.   Další informace